מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייה
סגירה

ייעוץ כלכלי בחברות

למה חשוב ניתוח כלכלי בחברות

חייה וחוסנה של חברה עסקית מושתתים על יכולתה הכלכלית לייצר רווח. ניתוח כלכלי עמוק של נתוני העסק יצביע על החוזקות בהם כדאי למקד את פעילות החברה ועל החולשות אותם רצוי לתקן.
 

ניתוח כלכלי של מחירי המכירה לעומת מחירי העלות יכול למקד את העסק למוצרים או השרותים הריווחיים ביותר ויצביע על המוצרים או השרותים שכדאי שהעסק יספיק למכור.
בחברות שבן יש מספר פעילויות, ניתן בעזרת ניתוח כלכלי לנתח את הריווחיות מכל פעילות בנפרד.

ניתוח כלכלי ניתן לעשות גם למחלקות השיווק והמכירה ובכך לבחון את יעילותם וכן בחינת יעילות והתאמת מערך התפעול והלוגיסטיקה ומבנה ההון והמימון של העסק.

 

איך עושים ניתוח כלכלי נכון

כדי לקבל החלטות נכונות חובה שהניתוחים הכלכליים יהיו מבוססים על נתונים אמיתיים ולא על מספרים תאורתיים.

אם מערכת ניהול הכספים, מערכת הנהלת החשבונות, בנויה נכון, ניתן יהיה לעשות בקלות את הניתוחים הכלכליים הדרושים. במידה ואיסוף הנתונים לא מבוצע כך שניתן להפיק ממנו את הנתונים הדרושים, ניתן לשנות את מערך ניהול החשבונות בהתאם.


עסק שרוצה לשמור על יציבות ולהרוויח יותר כסף צריך לבנות מערך של תמחורים וניתוחים כלכליים שיבוצעו על פי הנתונים החיים של העסק באופן שוטף ותמידי. ניתוחים שינתרו את היעילות של הפעולות השונות הנעשות בעסק כך שיוכל להתמקד ולהשתפר כל הזמן.
 

על מה לשים לב כשבוחרים יועץ כלכלי לחברה

במידה והחלטתם להעזר בייעוץ כלכלי חיצוני לחברה שלכם, חשוב לוודא שהייעוץ הכלכלי ניתן על ידי מישהו שמתמחה בניתוחים כלכליים ויש לו את הניסיון הדרוש בחברות בסדר גודל כמו שלך. חשוב גם לוודע שייעוץ כלכלי או פיננסי הוא עיקר עיסוקו של היועץ הכלכלי ולא עוד אחת מהדיסיפלינות הרבות שלו.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין