מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייה
סגירה

ייעוץ אסטרטגי או ייעוץ עסקי

נדמה שהיום, יותר מפעם, בעולם העסקים הדינמי, היעוץ צובר תאוצה. מהו יעוץ עסקי? מהו ייעוץ אסטרטגי? ולמי השירותים האלו מיועדים? מאמר זה בוחן את הנושא הללו ומדגיש את חשיבות הפנייה לייעוץ לצורך הצלחת העסק וביסוסו.
 

למי מיועדים שירותי ייעוץ אסטרטגי, ושירותי יעוץ עסקי?

כיום, עולם העסקים אינו כפי שהיה בעבר. הוא מהיר יותר, דינמי, מתקדם, מגוון, ולכן על כל בעל עסק להתאים את עצמו להתפתחויות ולא להישאר מאחור.

ייעוץ אסטרטגי כולל תהליך של תכנון אסטרטגי של חברה, אשר מטרתו למקד את משאבי החברה לשם הגשמת היעדים שנקבעו, תוך ניצול הזדמנויות מתאימות, מקסום רווחים ושמירה על יתרון תחרותי לטווח ארוך.

ייעוץ עסקי ניתן גם בשלב הקמת עסק חדש וגם לעסקים ותיקים שמעוניינים לקדם ולשפר אותם.

מטרתו של ייעוץ עסקי הינה להוביל את הלקוח בתהליך התכנון והפיתוח העסקי.

מטרתה של חברה הנותנת שירותי ייעוץ אסטרטגי היא לסייע ללקוחות לגדול ולהשתפר בשוק המקומי ובשוק העולמי, תוך התמודדות עם המתחרים והשינויים הסביבתיים המתרחשים כל העת.

שירותי יעוץ עסקי- מגוונים, חשובים ולפעמים הכרחיים!

חברה שמעניקה יעוץ עיסקי תאבחן את הנקודות החלשות בעסק, תבנה תכנית לעיקור הנגעים, תמליץ שינוי תהליכי עבודה ועוד.

שירותיו של יועץ המתמחה במתן ייעוץ עסקי מגיעים לפני או אחרי בניית תוכנית עסקית, כאשר מדובר בפתיחת עסק חדש. לאחר בניית התכנית העסקית, ילווה המומחה המעניק שירותי ייעוץ עיסקי את היזם בהגדרת היעדים המנויים בתכנית תוך בניית מסגרת מתאימה של לוח זמנים והתייחסות לשוק הרלוונטי.

כאשר מדובר בעסק קיים, היועץ יבחן את כל הפרמטרים הרלוונטיים לעסק שלכם, יכתוב דו"ח אודות הליקויים והבעיות, ויבנה תוכנית לטיפול בבעיות, הכוללת שיטות עבודה חדשות והמלצות לייעול העבודה בעסק.
 

מהות היעוץ העסקי

חשוב להדגיש, כי יעוץ עסקי הוא השלב בו אתה, בעל העסק, אמור לקבל ייעוץ במגוון רחב של נושאים כמו:

קביעת יעדים ומטרות.
פיתוח תחומי עיסוק ויוזמות חדשות בחברה.
בניית תוכנית שיווק יעילה.
הגדלת ההכנסות.

על כן, בפנייה לקבלת ייעוץ עסקי עליך להיות ממוקד ומרוכז, ואח"כ להבין, לנתח, לעבד את הדברים ולהחליט על סמך אילו המלצות לפעול.

יעוץ עסקי נכון ומקצועי יכול לשפר בתכלית את מצב העסק שלך, או לחילופן אם מדובר בעסק חדש- "להרים" אותו למעלה.

יש המאמינים, כי ייעוץ עסקי הוא, למעשה, ההוצאה המשתלמת ביותר לעסק!

על כן, מומלץ כי בעל עסק שמעוניין לשפר את העסק שלו, לקדם אותו ולמקסם רווחים יפנה לקבלת יעוץ עסקי ואף לקבלת ייעוץ אסטרטגי כדי שיוכל לתכנן את הדברים בצורה המיטבית ולהגיע לתוצאות יפות.

בניית אסטרטגיה מתאימה לעסק שלך החברה הנותנת יעוץ אסטרטגי שואפת לזהות ולהגדיר את היתרונות התחרותיים והנכסים הייחודיים שישנם לעסק שלך. על בסיס יתרונות אלו, תיבנה ע"י היועצים אסטרטגיה שתאפשר לעסק ליצור ערך מוסף ללקוחותיו על פני המתחרים בצורה עקבית ולאורך זמן, ובכך למקסם את רווחיו.

ייעוץ אסטרטגי שמתמקד בתחום השיווק, יבחן את:
מוצרי החברה
המתחרים
מערך הלקוחות והספקים של החברה
נתוני השוק העדכניים

ניתן לומר, כי יעוץ אסטרטגי מהווה מנוף לבעל העסק אשר מעוניין לקדם ולפתח אותו.

ישנן חברות המעניקות שירותי ייעוץ אסטרטגי במשולב עם שירותי ייעוץ עסקי, יעוץ שיווקי ויעוץ ארגוני.
ייעוץ מחברה בינ"ל או מחברה ישראלית?
ישנן חברות בינלאומיות המעניקות שירותי יעוץ אסטרטגי, וישנן חברות ישראליות המעניקות שירותי ייעוץ אסטרטגי. באיזו חברה כדאי לבחור?

ניתן להסתמך על המלצות מיזמים ומבעלי חברות שפנו בעבר לקבלת יעוץ, היו מרוצים, והצליחו למקסם את רווחיהם. בנוסף, יש להתאים את הפנייה למטרה ולאמצעים.

חברה בינלאומית המעניקה שירותי ייעוץ אסטרטגי תתאים לעסק שלך אם יש לך תקציב גדול, ואתה מאמין שניסיון בעבודה עם חברות דומות בעולם יסייע לקדם את העסק שלך. לעומת זאת, כדאי לפנות לחברה ישראלית המעניקה שירותי ייעוץ אסטרטגי אם התקציב נמוך יותר, ואם אתה חושב שהיכרות עם השוק הישראלי היא זו שתסייע להצלחת הפרויקט.

אל תוותר על שרותי יעוץ עסקי וייעוץ אסטרטגי - לטווח ארוך, ההוצאה תשתלם! 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין