מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייה
סגירה

איך תגרום לבנקאי לעזור עם תזרים המזומנים

מה לעשות, אנחנו לא יכולים לנהל עסק ללא חשבון בבנק, יתרה מזאת, ברוב העסקים לא נוכל לקיים עסק ללא אשראי מהבנק, אלא אם בכוונתכם להביא את כל ההון הנדרש לעסק מהבית, לא? חשבתי כך.

הבנק הוא עסק כלכלי וככזה מטרתו לעשות כסף ולא לנדב לכם כסף.
היות שכך, הבנק ינסה להלוות כספים למי שהוא חושב שקיים סיכוי גבוה שיחזיר אותם.
ישנה בדיחה על בנקאים – הבנקאי יתן לך מטריה ביום שמש ויקח לך אותה עם טיפת הגשם הראשונה.
לכן, אל תצפה שיתן לך כי מגיע לך ואל תחשוב שזה לא פייר כשהוא לוקח.

יחד עם זאת, את הבנקים מנהלים אנשים, ואתה יכול לרחוש את אמונם אם תתנהג בהתאם ולגרום להם לעזור כשצריך ולגשר על פערים בתזרים המזומנים.

איך תרכוש את אמונם? 

 

איך תגרום לבנקאי לעזור עם תזרים המזומנים

  1. הופיע לפגישות עימם כשאתה לבוש כראוי למקצוע שלך.

  2. תגיע בזמן.

  3. דבר בשקט ובנימוס, הבנקאי לא חייב לך כלום.

  4. ספר על עצמך, על הישגיך, על נסיונך, על תוכניותיך לעתיד. ספר בעיקר על הדברים הטובים אך תהיה מוכן גם לענות על שאלות על הדברים הפחות טובים.

  5. הצג נתונים, גם על העבר וגם על תוכניתך בעתיד. אם הבנקאי יראה שאתה מנהל מעקב אחר העסק כגון תקציב דו"ח רווח והפסד חודשי, תזרים מזומנים, דוחות מכירה וכד', הבנקאי יקבל תחושה שאתה שולט בעסק ושתדע לנווט אותו לכיוון הנכון.

  6. עדכן את הבנקאי מידי פעם על מצבך גם אם לא שאל, עדיף בפגישה או לפחות בטלפון. מדובר באנשים, צור עימם קשר , טפח אותו ושמור עליו, אז הם גם ישמרו עליך. הבנקאי הוא סוג של שותף שלך, אם תתייחס אליו כך ולא כאויב, יגבר הסיכוי שהוא יתן לך כתף כשתצטרך.

  7. בקש תמיד קצת יותר ממה שאתה צריך, יש להניח שלא תקבל הכל. בנוסף, עדיף שתקבל קצת יותר מאשר פחות ואז תצטרך עוד או תחרוג מהמסגרת שנקבעה.

  8. תמיד תתקשר לבנקאי אם צפויה להיות לך בעיה על חריגה מהמסגרת לפני שהוא מתקשר אליך. אם הוא לא עונה או לא ניתן להשגה, שלח לו פקס שאתה מחפש אותו. אם הוא ידע שאתה שומר עליו אז הוא לא יצטרך לשמור על עצמו מפניך אלא עליך ועל העסק שלך.

  9. אל תתבייש לשאול על העמלות ועל הריביות שאתה משלם. תוכל גם לבקש הנחה, חשוב יותר בריביות מאשר בעמלות. בעלמות חשוב לבקש הנחה אם יש פעילות מט"ח הנפה או הפקדת שקים רבים למשמרת.

 

עבודה עם שני בנקים

היתרון בעבודה מול שני בנקים היא בחוסר התלות בבנק אחד, מה שמעצים את יכולת המיקוח. יחד עם זאת, עם אתה בקשר טוב עם הבנקאי שלך והוא מאמין בך ובעסק, תוכל לעיתים לקבל ממנו יותר מאשר בשני בנקים היות שהוא יודע שאתה מרכז את כל הפעילות אצלו והוא רואה את כל תמונת האובליגו שלך.

 

לסיכום, ניתן להוציא יותר מהבנק שלך.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין