חייג: 054-4440045

חורים ברשת
טוחן מדיה
מישמיש בת ים
Toppik
טיפולית סיעוד
ארגונית
לוקומושן locomotion
ממי דר קריאייטיב
דף הבית » הלוואות לעסקים » האם העסק שלך זקוק להלוואה?
 

האם העסק שלך זקוק להלוואה?

לא מעט בעלי עסקים בישראל זקוקים מדי פעם להלוואה, בין אם מכיוון שהעסק שלהם נמצא בקשיים ובין אם העסק רוצה לגדול וזקוק למשאבים נוספים לשם כך.

יש דרכים רבות להשיג מימון לעסק בקשיים והלוואה מגורמים אפשריים שונים היא אחת מהדרכים המקובלות ביותר. אך לפני שאתם מחפשים את ההלוואה המתאימה לכם ביותר, כדאי לכם לברר אם העסק שלכם בכלל זקוק להלוואה, וחשוב מכך – אם תוכלו להחזיר את ההלוואה.  

 

מתי זקוק העסק להלוואה?

כל בעל עסק צריך לשאול את עצמו מדי פעם מספר שאלות חשובות שיסייעו לו למצוא תשובה לשאלה – האם העסק זקוק למימון נוסף?

יש מספר סימנים ברורים לכך שהעסק נמצא בצרות וזקוק להלוואה, וחשוב שכל בעל עסק ישים לב ל"תמרורי האזהרה" הללו. בין השאלות החשובות שכל בעל העסק חייב לשאול את עצמו, ניתן למנות את הבאות:

האם הגירעון של החברה רק הולך וגדל (ללא קשר לכמות העבודה של העסק)?

האם יש לכם מידע מדויק על אודות ההוצאות וההכנסות של העסק או רק מידע כללי?

האם כמות הלקוחות שלכם קטנה או "עומדת במקום" במשך זמן רב?

האם אתם מתחדשים מדי מספר חודשים (מבחינת מוצרים, השירות, המבצעים ללקוחות ועוד), האם אתם רודפים אחר לקוחות וספקים או שהם מגיעים אליכם מבלי שתתאמצו יותר מדי?

האם רוב הזמן אתם עסוקים ב"כיבוי שריפות" בעסק?

האם פקיד הבנק שלכם מתקשר לעיתים קרובות עם "בשורות רעות" או בקשות להסדרת המינוס?

 

אלה הן רק חלק מהשאלות החשובות שיכולות לסייע לכם להבין היכן עומד העסק שלכם ובהתאם לתשובות לשאלות הללו תוכלו לדעת אם אתם זקוקים להלוואה.

 

כמובן שגם יועץ עסקי איכות יוכל לסייע לכם להבין מהו מצבכם, אך לעסקים במצוקה לא תמיד יש משאבים ליועצים מסוג זה. אך גם ללא יועץ עסקי מנוסה ניתן בהחלט להבין באופן עצמאי כי אם אתם עובדים "כמו חמורים" אך מרוויחים מעט מדי, המינוס שלכם רק הולך וגדל ואין לכם מידע ברור ועדכני לאן הכסף שנכנס לעסק שלכם - ברור שמשהו לא עובד, ולעיתים במצבים הללו יש צורך בהלוואה.

מצב נוסף הוא כמובן מצב בו העסק רוצה לגדול וזקוק למימון לשם כך, אך אלה הם כבר "צרות של עשירים".

 

 

כיצד תדעו שתוכלו להחזיר את ההלוואה?

אם הגעתם למסקנה כי אתם זקוקים להלוואה, עליכם לבחור את סוג הלוואה המתאימה לכם.

יש סוגים רבים של הלוואות, למשל - הלוואות בנקאיות מיידיות לעסקים, הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים, הלוואות דרך כרטיס האשראי שלכם, הלוואות לטווחים קצרים ועוד.

אך עוד לפני שאתם מבררים בנוגע להלוואה, חשוב לברר לעומק אם תוכלו לעמוד בהחזר של ההלוואה. זהו השלב בו כדאי להתייעץ עם רואה החשבון שלכם או יועץ עסקי, ואם אין לכם תקציב לכך, תוכלו לבצע את הבדיקה גם בכוחות עצמכם.

יש לבדוק את ההכנסות העתידיות של העסק, את ההוצאות הצפויות, את הדוחות של העסק (ובמיוחד המאזן ודו"ח רווח והפסד), והחשוב מכל - יש לבחון באופן מעמיק את תזרים המזומנים של העסק בעתיד הקרוב.

רק לאחר הבדיקות הללו, יהיה לכם מושג ברור יותר אם תוכלו לעמוד בהלוואה וכך גם תדעו איזו הלוואה לבקש.

 

 

הלוואה בסיוע הממשלה

לא תמיד עסקים קטנים ובינוניים מודעים למכלול אפשרויות הסיוע המגיעות להם מהמדינה.

המדינה הקימה את הקרן להלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות מדינה ורצוי לבדוק זכאות לקבלת הלוואה מהקרן לפני שפונים לערוצים אחרים.

 

לסיכום, יש שיטות רבות לגיוס כספים לעסקים, והלוואות מסוגים שונים הן מאוד פופולאריות, אך יש לוודא לעומק אם העסק בכלל זקוק להלוואה, וחשוב מכך - אם יוכל לעמוד בהחזר ההלוואה לגוף המלווה. רק לאחר שתבצעו את שתי הבדיקות הללו, צאו לדרך, ואתרו את ההלוואה המתאימה ביותר לצרכים של העסק שלכם.