חייג: 054-4440045

חורים ברשת
טוחן מדיה
מישמיש בת ים
Toppik
טיפולית סיעוד
ארגונית
לוקומושן locomotion
ממי דר קריאייטיב
דף הבית » הלוואות לעסקים » הלוואות בערבות מדינה
 

הלוואות בערבות מדינה

לפני כשנה החלה לפעול קרן חדשה להלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים ובינוניים.

יש שטועים וקוראים לה קרן תבור אך השם הרשמי הינו הקרן בערבות מדינה וחברת תבור הינה הגוף הבודק מטעם המדינה את הבקשות להלוואות שמוגשות ע"י העסקים.

 

הקרן נותנת הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים ממאה אלף ₪ ועד שמונה מליון ₪. לעסקים עם מחזור של עד 6.25 מליון ₪ ניתן לקבל עד 500 אלף ₪ ולעסקים עם מחזור מכירות שנתי של מעל 6.25 מליון ₪ ניתן לקבל עד 8% ממחזור המכירות השני.

 

ההלוואה ניתנת לתקופה של עד 5 שנים, 60 חודש, כאשר את ההחזר הראשון אפשר לדחות (גרייס) עד 6 חודשים. ההלוואה ניתנת על ידי אחד מהבנקים, בנק פועלים, בנק מרכנתיל דיסקונט, בנק אוצר החייל ובנק מזרחי טפחות.

כנגד ההלוואה יש להעמיד בטחונות של כ-10% עד 25%, לפי החלטת הבנק, בדרך כלל מדובר על 25% ובנוסף על כל בעלי החברה לחתום ערבות אישית.

גובה הריבית של ההלוואה יוחלט על ידי הבנק אך הריבית המקסימלית שהבנק יכול לגבות במסגרת הקרן לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים בערבות מדינה הינה פריים ועוד 3.5% ריבית בשנה.

   

ניתן לקחת את ההלוואה מהבנק איתו כבר עובדת החברה, במידה ונמנה עם אחד הבנקים המורשים בקרן, או מבנק אחר. בכל מקרה ההלוואות אינן נחשבות כחלק מהאובליגו של החברה גם אם היא מנהלת את חשבון הבנק שלה באותו הבנק.

 

 

ארבעה מסלולים לקרן לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים:

מסלול הון חוזר

מיועד לעסקים קיימים שעקב גידול במכירות ישנו צורך נוסף בהון חוזר, הפער בין התשלום מהלקוחות לתשלום לספקים בגין שירותים או מלאי ולעובדים.

 

מסלול השקעה

מיועד לחברות קיימות שברצונם להשקיע בפיתוח מוצר או שירות חדש, בקו ייצור חדש, במכונות, ציוד וכד'. לא מיועד להשקעה בנדל"ן. במסלול זה ניתן לשלב גם גידול בצרכי ההון החוזר.

 

מסלול עסקים בהקמה

לעסקים בהקמה או בתחילת הדרך (חודשים ראשונים), עבור ההשקעות הנדרשות והון חוזר.

 

מסלול מהיר

הלוואה של עד 100 א' ש"ח לעסקים חדשים או קיימים.

 

ניתן להוריד את הטפסים כאן לפי המסלולים השונים: הון חוזר, השקעות, עסקים בהקמהמסלול מהיר עד 100 אלף ש"ח.

 

 

את הבקשה להלוואה מהקרן יש להגיש לאחת מהחברות המורשות על ידי המדינה לבדוק את הבקשה, תבור או bdi. יש לשלם אגרה של 250 ₪ טרם ההגשה שמועברת למדינה. החברות מתחייבות לסיים את הליך הבדיקה תוך חודש ימים.

ניתן להגיש את הבקשה לבד אך אם מקבלים סיוע בהגשת הבקשה לקרן עולים הסיכויים בקבלת ההלוואה בערבות מדינה. חשוב כמובן לדעת לקבל סיוע בהכנת הקשה מגורם מקצועי עם נסיון.

 

צור קשר עוד היום ונסייע לך לקבל הלוואה  - 054-4440045, בן אביעד.