חייג: 054-4440045

חורים ברשת
טוחן מדיה
מישמיש בת ים
Toppik
טיפולית סיעוד
ארגונית
לוקומושן locomotion
ממי דר קריאייטיב
דף הבית » שרותים » פתיחת עסק » תפקידה של הנהלת חשבונות בעסק
 

תפקידה של הנהלת חשבונות בעסק

הנהלת חשבונות משמעה תיעוד, דיווח וניתוח של נתונים כספיים של עסק. במשמעות זו 'עסק' יכול להיות החל מאדם עצמאי זעיר (עוסק פטור) דרך בעל עסק קטן (עוסק מורשה) וכלה בתאגיד עסקי גדול שמעסיק מאות ואלפי עובדים. כל אחד מהעסקים הללו מחויב בניהול ספרים ובהנהלת חשבונות שוטפת.

 

 

הנהלת חשבונות - תיעוד

החלק הראשון של תהליך הנהלת החשבונות הוא תיעוד. 'תיעוד' משמעו רישום שיטתי ומסודר של הכנסות והוצאות העסק. תהליכי הרישום הם תהליכים מתוקנים בחוק וניתן למצוא אותם ב"הוראות מס הכנסה - ניהול פנקסי חשבונות" ובעוד מקורות אחרים. תקנות אילו קובעות כיצד יש לרשום תקבול (הכנסה, זאת אומרת חשבונית שהפקנו ללקוח) וכיצד יש לרשום הוצאה (זאת אומרת חשבונית שקיבלנו מספק).

 

 

הנהלת חשבונות – דיווח

וניתוח כל המידע החשבונאי שהוזן למערכת הנהלת החשבונות מסוכם ומעובד דרך קבע על מנת ליצור דוחות בעלי ערך על הפעילות העסקית – הכנסות, הוצאות ורווחים. הדוחות הללו משרתים מצד אחד את בעל העסק שמקבל כלי שבאמצעות יכול הוא לנתח את הפעילות העסקית ולהיות 'עם
האצבע על הדופק' ומצד שני הדוחות משרתים את נציגי המדינה (מס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי) שבאמצעות הדוחות השוטפים מקבלים האחרונים את המיסים שנגזרו מתוך הפעילות הפיננסית של העסק.

 

 

הנהלת חשבונות באינטרנט

ניתן לנהל את הנהלת החשבונות באינטרנט, למשל עם תוכנת פלקס. התוכנה היא מערכת להנהלת חשבונות חד צידית ומתאימה במיוחד לעסקים קטנים ובינוניים.

עם תוכנת פלקס ניתן:

לנהל לקוחות (crm).

להפיק חשבוניות וקבלות, לרבות חשבוניות אלקטרונית.
לנהל חשבונות, לרבות דוח מע"מ ומקדמות מס הכנסה.

 

 

 

נשמח לסייע גם לך באחד או יותר מהשרותים הנוספים שלנו, צור עמנו קשר ונראה איך נוכל לעזור.

 

גיוס אשראי בנקאי

כתיבת תוכנית עסקית

ניהול תזרים מזומנים

הלוואות בערבות מדינה

ייעוץ פתיחת עסק

הלוואות לעסקים

אימון עסקי

פיתוח עסקי

ייעוץ כלכלי

ליווי עסקי

ייעוץ אסטרטגי

הבראת חברות