חייג: 054-4440045

חורים ברשת
טוחן מדיה
מישמיש בת ים
Toppik
טיפולית סיעוד
ארגונית
לוקומושן locomotion
ממי דר קריאייטיב
דף הבית » שרותים » יעוץ ארגוני » על הקשר בין עישון לתפוקה בעבודה
 

על הקשר בין עישון לתפוקה בעבודה

אם יש ברשותך עסק המעסיק עובדים שמעשנים, נראה כי עליך לקרוא את הכתבה שלפניך מכיוון שכפי הנראה עובדת היותם מעשנים משפיעה על תפוקת העבודה שלהם.

בעשור האחרון הולכת וגדלה המודעות הציבורית לסכנות הבריאותיות הכרוכות בעישון סיגריות. ברור גם כי השפעות העישון אינם חלים רק על האדם המעשן , אלא גם על סביבתו הקרובה - האנשים הקרובים הופכים לא פעם למעשנים פסיביים ואילו מקום העבודה עלול לספוג הפסדים כספיים בעקבות ירידה בתפוקת העבודה. כיצד אם כן זה יכול להשפיע על העסק שלך ומה אפשר לעשות על מנת לדאוג לעסק ולעובדים?

 

 

השפעת עישון העובדים על העסק

העישון עלול להשפיע על העובדים ועל העסק בדרכים שונות:

 

הפסד ימי עבודה: הנתונים הסטטיסטיים מראים כי עובדים מעשנים נעדרים מהעבודה מסיבות בריאותיות יותר ימים בממוצע ביחס לעובדים שאינם מעשנים. עובדים אלו חולים יותר מכוון שהעישון פוגע במצבם הבריאותי ומחליש את המערכת החיסונית. הדבר עלול גם ליצור עומס על העובדים האחרים. מעשנים נמצאים בסיכון מוגבר לחלות במחלות חמורות כגון סרטן ומחלות לב וכלי דם. במידה והם יחלו במחלות אלו תהיה לכך השפעה משמעותית על יכולתם להמשיך ולתפקד בעבודה.

 

הפסקות עישון: מעשנים שמכורים לעישון ומעשנים מספר גבוה של סיגריות ביום זקוקים למספר הפסקות עישון במהלך יום עבודה, דבר שיצמצם את זמן העבודה בפועל. הפסקות העישון הם בממוצע כ-40 דקות ביום לעובד (בנוסף להפסקות שניתנות לכל העובדים). מכוון שלא ניתן לעשן במקומות עבודה סגורים, העובדים נדרשים לצאת מהבניין וכמו כן לצאת מרצף העבודה על מנת לעשן. זה יכול גם לקטוע את חוט המחשבה ולהקשות על הריכוז בעבודה.

 

לחץ נפשי: נהוג לחשוב שהעישון מרגיע, אך בפועל מחקרים מראים שאנשים מעשנים נוטים להיות לחוצים ועצבניים יותר, בעיקר כאשר מגבילים את האפשרות שלהם לעשן בצורה חופשית. לחץ זה יכול להקשות עליהם לתפקד בעבודה בצורה טובה (למשל לגרום לטעויות או תאונות עבודה) ועצבנות יכולה להשפיע לרעה על היחסים הבין-אישיים בתוך העסק.

 

בשורה התחתונה, עישון שלך או של העובדים שלך יגרום לעסק הפסדים כספיים. בארה"ב, הירידה בתפוקה בעבודה בעקבות עישון גורמת להפסדים כספיים של כ- 82 מיליארד דולר בשנה. במשק הישראלי, נזקי העישון עומדים על 8 מיליארד שקלים בשנה.

 

 

כיצד ניתן למזער נזקים?

אפשרות אחת היא להעדיף להעסיק עובדים שאינם מעשנים. זאת בחירה מאתגרת מכוון שבארץ יש אחוז יחסית גבוה של מעשנים, וכאשר בוחרים עובדים יש לקחת בחשבון מגוון גורמים, כגון כישורים, ניסיון בתחום והתאמה לתפקיד. במידה וקיימת התלבטות בין מועמדים בעלי כישורים וניסיון דומה, העישון יכול להיות גורם שמכריע.

 

אפשרות נוספת היא לעודד את העובדים לעבור סדנאות גמילה, באופן פרטי או במימון העסק. כיום נהוג בהרבה עסקים לשלוח את העובדים לסדנאות גמילה. מלבד הדאגה לרווחת העובדים, גם מבחינה כלכלית זה ישתלם לטווח ארוך. כיום קיימות מגוון שיטות מקצועיות אשר תומכות בתהליך הגמילה מעישון, ביניהם: שיטת אלן קאר, שיטות שונות מתחום הרפואה הסינית או הרפואה הטבעית- אקופונקטורה, שימוש בצמחי מרפא, איזון אנרגטי באמצעות קריסטלים ועוד. היתרונות של שיטת אלן קאר למשל, הם שמדובר במפגש אחד של כמה שעות בלבד, אחוזי ההצלחה גבוהים ובמידה והאדם לא נגמל מעישון הכסף מוחזר. השיטה מתבססת על שינוי בחשיבה, כלומר לגרום לאדם להפסיק לרצות לעשן.

 

בסופו של דבר, עובדים בריאים ומאושרים יותר גם יצליחו להביא ליותר רווחים. סביבת עבודה "בריאה" ומתפקדת יכולה להיווצר כאשר העובדים בריאים פיזית ונפשית. כבעלי עסק, יש לכם אחראיות לפעול לקידום בריאות העובדים.