חייג: 054-4440045

חורים ברשת
טוחן מדיה
מישמיש בת ים
Toppik
טיפולית סיעוד
ארגונית
לוקומושן locomotion
ממי דר קריאייטיב
דף הבית » שרותים » יעוץ ארגוני » ניהול קריירה
 

ניהול קריירה

המאמר הזה מיועד דווקא לעובדים ולא לבעלי העסקים.

 

חשיבה לטווח הרחוק היא שעומדת מאחורי ניהול קריירה חכם. ברגע שיש מטרה או יעד שרוצים להשיג ולכבוש, חשוב לתכנן ולנווט את הקריירה בכיוון הנכון ולהיות כל הזמן עם יד על הדופק לגבי שינויים בשוק, דרישות תעסוקתיות, קידום מקצועי וצמיחה אישית.
לפניכם מספר טיפים על ניהול קריירה בזירה התחרותית של ימינו. שימו לב שאומנם לכל אחד מתאימה קריירה אחרת וסגנון ניהול עצמי אחר, אבל את ההמלצות ניתן ליישם בהתאם לסוג הקריירה בה בחרתם.

 

 

חפשו את הקריירה הנכונה 

בחירת הקריירה היא קריטית להצלחה בניהול קריירה. ברגע שבחרתם מקצוע שמתאים לכם לפני נטיות אישיות קל יותר להתמיד בדרך. תוכלו לעבור הכוונה מקצועית לצורך בחירת קריירה אצל יועצי תעסוקה או פשוט במבדקים עצמיים שניתנים להשגה באינטרנט. תוכלו לבחור קריירה גם לפי ביקוש והיצע בשוק. כך למשל, אם זיהיתם שיש ביקוש לשיווק באינטרנט, תוכלו לכוון את עצמכם ללימודי שיווק באינטרנט מלכתחילה או ללמוד תואר ראשון בשיווק ואחר כך לעבור קורס שמתמקד בשיווק באינטרנט.

 

 

המקום בו תלמדו ישפיע על המשך הקריירה שלכם 

בחירת מכללה ללימודים אקדמיים משחקת תפקיד חשוב באסטרטגיה של ניהול קריירה. המקום בו תלמדו, העובדה שיהיה לכם תואר ראשון ולא רק תעודה מעניקים לכם יותר קרדיט ברזומה. אם תבחרו מקום שמחבר אתכם כבר בתקופת הלימודים לתעשייה או לדרישות השוק, יהיה לכם קל יותר להתברג בתפקיד מבוקש מיד עם סיום הלימודים. כמו כן, חשוב שתתחילו להתמקצע כבר במהלך הלימודים, כדי לצבור ניסיון ולצבור נקודות זכות ברגע שתסיימו את הלימודים. חפשו עבודה בתחום או אפילו תפקיד התחלתי בחברה העוסקת בתחום בו תרצו להשתלב, וכך יהיה לכם מה להוסיף לקורות חיים או נקודת זינוק בחברה בה תרצו להמשיך לתפקיד אחר לאחר שתסיימו את לימודיכם.

 


תציבו לעצמכם יעדים ריאליים

חשוב מאוד שתדעו מראש לאן אתם הולכים. אם למשל, החלטתם שתרצו להגיע לתפקיד מפתח תוך שנתיים, סמנו את היעד ותכננו כיצד תגיעו לשם (למשל, בחירת תפקידים שקל להתקדם מהם לתפקיד המבוקש או לימודים שיביאו אתכם לשם). אל תפספסו הזדמנויות! לפעמים מתפנים תפקידים נחשקים שיכולים לסייע לכם להשתדרג מקצועית או לימודים שיסייעו לכם להגיע לשם, בחרו היטב ותגיעו רחוק יותר. כך למשל, תוכלו לברר מה למד ואיך הגיע ראש התחום או ראש המחלקה לתפקיד שלו ונסו לצעוד באותה דרך.

 

 

לקרוא את המפה ולשנות את הקריירה כל פעם מחדש

מי שמשכיל לקרוא את השוק ולזהות טרנדים בתחילת דרכם, יוכל לנהל את הקריירה שלו בצורה מוצלחת יותר. אם לדוגמא, הבנתם שתפקידים כמו שיווק דיגיטלי, פיתוח אפליקציות סלולר וכולי הולכים להיות הדבר החם, כדאי שתהיו שם לפני כולם. אל תחששו לעשות שינויים במערך הקריירה שלכם, חשוב להיות רלוונטיים לפי דרישות השוק. אם התואר שלמדתם כבר פחות רלוונטי או דורש חיזוקים של הכשרות מקצועיות, עשו זאת כדי להיתפש בפני המעסיקים כמועמדים עדכניים לתפקיד. מי שמביא חדשנות לארגון, יכול להיות מועמד אטרקטיבי יותר מאחרים.

 


כל הזמן עם היד על הדופק

אל תאבדו שליטה בקריירה שלכם. אם יש לכם שאפות, אל תיגררו לנוחות שבשגרה, נסו להישאר בתפקיד מספיק זמן לצבור ידע וניסיון אך לא להיתקע במקום. ברגע שמיציתם תפקיד מסויים ואתם מרגישים שאתם מוכנים לרוץ הלאה, עשו זאת, חפשו אם יש לכם אפשרות להתקדם בתוך הארגון או מחוצה לו.
זכרו, אחד הדברים החשובים בניהול קריירה הוא לפתח את עצמכם ולפתוח את עצמכם לעולמות ואפיקים חדשים, הן מבחינה מקצועית והן מבחינה אישית. לעיתים אם תלכו לכנסים מקצועיים או תעברו סמינרים, תגלו אפיקי קידום שלא חשבתם עליהם והזדמנויות חדשות.