חייג: 054-4440045

חורים ברשת
טוחן מדיה
מישמיש בת ים
Toppik
טיפולית סיעוד
ארגונית
לוקומושן locomotion
ממי דר קריאייטיב
דף הבית » שרותים » יעוץ ארגוני » יעוץ ארגוני – ניהול מושכל, הצלחה בטוחה
 

יעוץ ארגוני – ניהול מושכל, הצלחה בטוחה

יעוץ ארגוני נועד לאבחן, לזהות ולתקן תהליכים מרכזיים שגויים המתרחשים בארגון. זיהויי של תהליכים ותיקונם, על-פי שלבים מוגדרים מראש, מאפשרים בסופו של יום לממש את יעדי הארגון ולהביא להגדלת הרווחים ומעבר לסביבת עבודה אופטימאלית.

במרוצת השנים עובר כל ארגון תהליכים מרכזיים ותהליכים משניים ולפיכך תהליך של ייעוץ ארגוני חייב להיות מלווה באנשי מקצוע חיצוניים ומנוסים המבצעים התערבות נכונה בתפקוד הארגון במטרה לשפר את תפקודו. יעוץ ארגוני מיועד עבור ארגונים שהחלו תהליך כלשהו של שינוי, ארגונים בצמיחה וארגונים הנמצאים בתהליך של צמצום או השואפים להעלות רווחים, גם בזמנים של הצלחה פיננסית.

יעוץ ארגוני מקצועי כולל פעילויות הכשרה וליווי של כלל בעלי התפקידים בארגון, לפי הצרכים וכמובן נועד לבנות נהלים ותהליכי עבודה חדשים.

לעיתים קרובות קיים קושי לקבל את הצעותיהם של היועצים הארגוניים; ארגון המזמין יעוץ ארגוני חייב לתת ליועץ הפועל בתחומו יד חופשית, ככל שניתן, וכמובן להיות פתוח ונכון לבצע שינויים במטרה להגיע ליעדים

פעולות המסייעות להצלחת הארגון

יעוץ ארגוני מתמקד בכל הגורמים המניעים את הארגון ותפקידו להניע עובדים, לדאוג לתקשורת פנים ארגונית, לפתח מנהיגות מנצחת ולבנות צוותים שיעבדו במקביל ובמשותף. בנוסף לכך חשוב לדאוג להיבטים המתמקדים במערכת עצמה, לדוגמה; גיבוש חזון ואסטרטגיה והטמעת דרכי עבודה חדשים, המובילים לשיפור האיכות והמקצועיות.

יעוץ ארגוני מגדיר למעשה מהן הפעולות ודרכי הפעולה הנדרשות כדוגמת; אבחון והערכה מחדש של הארגון, ליווי צוותים, ליווי תהליכים שנועדו לשינויי, העברת סדנאות, הדרכה במיומנויות לניהול ועוד.

יעוץ עסקי מסייע להגדלת הרווחים
לעיתים יעוץ ארגוני אינו מספיק או אינו נדרש ולכן כל בעל עסק חייב לבדוק האם הארגון פועל נכון מהפן הפיננסי. לכל ארגון מומלץ לבדוק האם יש צורך להשתמש גם בייעוץ עסקי כאשר המטרות מתמקדות בהגדלת רווחים וזאת על-ידי בניית תוכנית שיווק יעילה וקביעה מראש של המטרות הפיננסיות. ניתן לסווג את התנהלות העסק או הארגון המקבל יעוץ עסקי למספר תחומים: התחום האסטרטגי, כלומר מהן הפעולות הנדרשות להבראת העסק, התחום השיווקי, התחום הפיננסי- כלכלי ועוד.

לסיכום, יעוץ ארגוני ויעוץ עסקי חשובים לכל עסק קטן וגדול, בין אם מדובר בעסק שנמצא בתחילת דרכו, עסק במשבר ארגוני או פיננסי או עסק שרוצה להפיק רווחים גדולים יותר ממה שהיה רגיל.

בעלי עסקים מוכרחים לקחת בחשבון כי כאשר הם מכניסים חברת יעוץ חיצונית המלווה ומסייעת להגיע למטרות מוגדרות מראש, מוטלת עליהם המחויבות להיות סבלניים וקשובים ולשתף פעולה באופן מלא, למרות שישנן פעולות שאינן מוצאות חן בעיניהם, וזאת מתוך הכרה כי הפעולות שנקטו עד שלב הייעוץ הארגוני או הייעוץ העסקי אינן מספיקות או מספקות וכי התוצאות מדברות בעד עצמן.

פתיחות ועשיית פעולות מושכלות תורמות לעתידו של העסק ולרווחת כלל העובדים; מרמת העובד הזוטר ועד להנהלה הבכירה וכמובן מגדילה את רווחי בעלי המניות.