חייג: 054-4440045

חורים ברשת
טוחן מדיה
מישמיש בת ים
Toppik
טיפולית סיעוד
ארגונית
לוקומושן locomotion
ממי דר קריאייטיב
דף הבית » שרותים » הקפאת הליכים » טופס הגשת תביעת חוב
 

טופס הגשת תביעת חוב

מה נכלל בטופס הגשת תביעות חוב, למי מגישים אותו ומתי?

 

להורדת טופס הגשת תביעת חוב לחץ כאן

 

טופס תביעת חוב הינו המסמך הפורמלי להגשת דרישה לחוב של חברה או עמותה בפירוק וכנגד יחיד שנמצא פשיטת רגל.

על הטופס להיות מאושר על ידי עורך דין. את הטופס יש להגיש למשרדי המפרק שמונה על ידי בית המשפט או כונס הנכסים הרשמי, הכל על פי הנסיבות.

גם אם הגשת תביעה בבית משפט וזכית בה, אם החברה החייבת נכנסה לתהליך של פירוק, כינוס נכסים או הקפאת הליכים, לא תוכל לקבל את כספך אלא אם הגשת הוכחת חוב, תביעת חוב, במועד שנקבע על ידי כונס הנכסים או המפרק או הנאמן בתיק של הקפאת הליכים. פעמים רבות נושים (כאלה שחייבים להם) אינם זוכים לקבל כספים המגיעים להם, רק מכיון שלא הגישו תביעת חוב, עשו זאת באיחור או לא בדרך שקובע החוק. לכן, מומלץ להיעזר בייעוץ משפטי בתחום זה.

  

 

מתי יש צורך להגיש תביעת חוב?

כאשר החברה נכנסת להליכי פירוק או לאחר מתן צו הקפאת הליכים, בית המשפט נוהג לעכב את כל ההליכים נגדה, ונושי החברה לא יכולים עוד להגיש נגדה תביעות או עיקולים. לכן, על הנושים להגיש תביעות חוב במועד, אחרת לא יזכו לתשלום בגין חובם.

 

 

למי מגישים את תביעת החוב?

את תביעת החוב יש להגיש לכונס הנכסים הרשמי או למפרק/נאמן שמונה על ידי בית המשפט. כפי שיומלץ לך במסגרת יעוץ עסקי או משפטי בנושא, כדאי להקפיד לשמור על האסמכתא המעידה על הגשתה במועד.

 

 

כיצד יש לערוך את תביעת החוב?

תביעת חוב צריך לערוך רק לפי טופס אותו ניתן להשיג מכונס הנכסים הרשמי או מעורך דין המתמחה בתחום החברות. התביעה צריכה להתייחס לחוב נכון ליום צו הפירוק, ויש לצרף אליה תצהיר של הנושה או של מי שהנושה הסמיך לכך. כמו-כן, יש לצרף לתביעה את האסמכתאות המבססות את החוב הנתבע.

חשוב לדעת! תביעה שלא תוגש באופן כזה, עלולה להידחות. כמו-כן, כונס הנכסים הרשמי או בעל התפקיד רשאים לדרוש מהנושה פרטים משלימים ומסמכים נוספים. להורדת טופס הגשת תביעת חוב לחץ כאן

  

 

אנחנו יודעים להגדיל את האובליגו שלך בבנק ובעלות נמוכה בהרבה מהעלות שהעסק משלם היום.

התקשר עוד היום, לפני שיהיה מאוחר  054-4440045 בן אביעד