חייג: 054-4440045

חורים ברשת
טוחן מדיה
מישמיש בת ים
Toppik
טיפולית סיעוד
ארגונית
לוקומושן locomotion
ממי דר קריאייטיב
דף הבית » שרותים » הקמת עסק » ביטוח חובה לרכב
 

ביטוח חובה לרכב

חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים (חוק הפלת"ד) – שנכנס לתוקף בשנת 1975 – הכה גלים בעולם הביטוח. מטרת חוק הפלת"ד הייתה להבטיח כי נפגעי תאונות דרכים לא יופקרו בידי המערכת המשפטית המסורבלת ויזכו להגנה הולמת ויעילה.

החוק הציג מספר חידושים: בראשם, הוא חייב כל בעל רכב – באשר הוא – לרכוש פוליסת ביטוח המכונה "ביטוח חובה". בנוסף, החוק נקט בגישה משפטית חדשנית שמטרתה להבטיח כי כל נפגע תאונת דרכים יוכל לתבוע אך ורק את הביטוח, ולא צדדים שלישיים הקשורים לאירוע.

עם זאת, ביטוח החובה, על אף שיעיל ונועד לבטח כנגד נזקי גוף, אינו הביטוח היחיד שמונהג בעולם ביטוח הרכב. למעשה, ביטוח רכב מתחלק לשלושה סוגי ביטוחים עיקריים: ביטוח החובה, ביטוח צד ג' וביטוח מקיף. שני האחרונים אינם ביטוחי חובה, אלא בגדר רשות בלבד.

כל ביטוח נועד להגן מפני "אירוע ביטוחי" שונה במהותו: ביטוח צד ג' נועד להגן מפני נזק שנגרם לרכוש של צד שלישי. ביטוח מקיף נועד להשלים ביטוח החובה לרכב ולבטח מפני נזק תאונתי כגון שריפה, גניבה והצפה.

חוק הפלת"ד הצית מגמה חדשה בעולם הביטוח הישראלי. 34 שנים עברו מאז חוקק החוק. הוא אינו חף מטעויות וניתן לשפרו (ואף מונתה ועדה בראשות שופט שמטרתה לבחון מקצי שיפורים לחוק) אך הוא הבסיס למציאות ביטוח הרכב הישראלית ויש להודות כי מדובר בבסיס איתן למדי.

 

 

 

 

נשמח לסייע גם לך באחד או יותר מהשרותים הנוספים שלנו, צור עמנו קשר ונראה איך נוכל לעזור.

 

גיוס אשראי בנקאי

כתיבת תוכנית עסקית

ניהול תזרים מזומנים

הלוואות בערבות מדינה

ייעוץ פתיחת עסק

הלוואות לעסקים

אימון עסקי

פיתוח עסקי

ייעוץ כלכלי

ליווי עסקי

ייעוץ אסטרטגי

הבראת חברות