חייג: 054-4440045

חורים ברשת
טוחן מדיה
מישמיש בת ים
Toppik
טיפולית סיעוד
ארגונית
לוקומושן locomotion
ממי דר קריאייטיב
דף הבית » שרותים » הקמת עסק » איך לבחור רואה חשבון
 

איך לבחור רואה חשבון


נדמה שהיום קשה להסתדר בלי רואה חשבון צמוד. מה תפקידו של רואה החשבון? כיצד נדע באיזה רואה חשבון לבחור? האם כדאי לקבל ייעוץ עסקי מרואה חשבון? 

 

מיהו רואה חשבון ומהי תכלית המקצוע?

רואה חשבון הוא אדם שלמד לתואר ראשון חשבונאות (באוניברסיטה או במכללה), עבר תקופת התמחות בת שנתיים ועמד במבחני ההסמכה של מועצת רואי החשבון בישראל.

לימודי ראיית החשבון משולבים בדרך כלל עם תחומים נוספים, כגון: מנהל עסקים, כלכלה, מחשבים ומשפטים.

חוק רואי-חשבון, תשט"ו-1955 מגדיר בסעיף 1 את מקצוע ראיית החשבון ומיהו רואה חשבון:
" "ראיית-חשבון" פירושו - בדיקתם, בקורתם או אישורם של כל מאזן, חשבון ריווח והפסד, חשבון הכנסות והוצאות, חשבון תקבולים ותשלומים וכל חשבון כיוצא בהם, ומילוי כל תפקיד אחר שנתייחד או שיתייחד בחיקוק לרואה-חשבון, להוציא ניהול חשבונות;
"רואה-חשבון" - מי שבידו רשיון בר תוקף שניתן לפי חוק זה. "

לפיכך, רואי חשבון הם בעלי ידע נרחב בחשבונאות, מיסים, ביקורת ועוד.

רואי חשבון עובדים במגוון רב של תפקידים. החל כשכירים ועצמאיים במשרדי רואי חשבון, אשר עוסקים בביקורת ובתפקידים נוספים , עובר בחשבים בחברות, מנהלי כספים ויועצים וכלה בבעלי תפקידים שונים ברשויות המס בישראל.
מרבית רואי החשבון מאוגדים בלשכת רואי החשבון בישראל.

כאשר מעוניינים לקבל ייעוץ עסקי, אחת האפשרויות היא לפנות לרואה חשבון שמעניק שירות כזה. מכיוון שמרבית הפעולות הכרוכות בניהול/הקמת/תפעול עסק מחייבות התייחסות וחשיבה כלכלית, הרי שרואה חשבון מיומן הוא בהחלט אפשרות טובה להתחיל ממנה.

 

תחומי העיסוק של רואה חשבון

עבודתו של רואה חשבון יכולה להתפרש על פני מגוון של כמה תחומים, ביניהם: עריכת דו"חות כספיים וביקורת שלהם עבור חברות ועסקים, הכנת הצהרות הון ודו"חות שנתיים, מתן יעוץ מס, טיפול בהחזרי מס, הענקת ייעוץ בנוגע לניהול חשבונות בנק, פיקדונות וחסכונות, סיוע ללקוחות בהתנהלותם מול רשויות המס, הענקת ייעוץ בנוגע להקלות ממשלתיות וכן מתן ייעוץ עסקי, כלכלי ופיננסי לחברות.

 

 

ייעוץ עסקי על ידי רואה חשבון

כאשר מקימים עסק חשוב מאוד לדאוג לליווי צמוד של רואה חשבון. רואה חשבון נותן ייעוץ עסקי ראשוני, שכן יש לו ידע רב בתחומים הפיננסיים, אשר רלוונטיים להחלטות חשובות לגבי ההשקעה וניהול העסק. כמו-כן רואה חשבון יכול לסייע בהכנת תוכנית עסקית, בייעוץ אסטרטגי לגבי העסק, בגיוס כספים, בליווי עסקי, בגיוס משקיעים ולקיחת הלוואות מהבנקים.

רואה החשבון גם יכין דו"חות שונים הנדרשים על ידי הרשויות, בכללם דו"חות מס, מאזן ורווח והפסד.

יש לדעת, כי חברות רבות הנותנות שירותי יעוץ עסקי מעסיקות רואי חשבון, שכן לרואי חשבון יש את הידע הנדרש, ההשכלה וההכשרה הרצויה לסיוע לעסקים.

 

באיזה רואה חשבון לבחור?

אם אתם זקוקים לרואה חשבון שילווה אתכם בהקמת עסק, או שיסייע לכם בפעולות אחרות, ולא יודעים באיזה רואה חשבון לבחור, הכינו מראש את הפרמטרים החשובים עבורכם (שנות ניסיון, התמחות מיוחדת, משרד גדול או קטן, עלויות), הסתייעו בהמלצות מאנשים שאתם סומכים עליכם, ופנו לרואה החשבון המתאים ביותר לצרכיכם. כמובן, שאל תוותרו על יחס אישי ומהיר, שכן כל איחור בביצוע פעולה מסוימת, כגון הגשת דו"ח, עלולה לעלות לכם ביוקר.

רואה חשבון מיומן לא ירשה לעצמו להשתהות לשווא, ויפעל במסגרת טווחי הזמנים הנדרשים.

 

צור איתנו קשר עוד היום וקבל אשראי נוסף מהבנק שלך או מבנק אחר - 

  054-4440045, בן אביעד.

 

 

 

נשמח לסייע גם לך באחד או יותר מהשרותים הנוספים שלנו, צור עמנו קשר ונראה איך נוכל לעזור.

 

גיוס אשראי בנקאי

כתיבת תוכנית עסקית

ניהול תזרים מזומנים

הלוואות בערבות מדינה

ייעוץ פתיחת עסק

הלוואות לעסקים

אימון עסקי

פיתוח עסקי

ייעוץ כלכלי

ליווי עסקי

ייעוץ אסטרטגי

הבראת חברות