חייג: 054-4440045

חורים ברשת
טוחן מדיה
מישמיש בת ים
Toppik
טיפולית סיעוד
ארגונית
לוקומושן locomotion
ממי דר קריאייטיב
דף הבית » שרותים » תוכנית עסקית » תוכנית עיסקית - יעוץ לעסק המתחיל
 

תוכנית עיסקית - יעוץ לעסק המתחיל

אומרים שלא צריך רישיון כדי להוליד ילדים, אבל גם לא צריך רישיון כדי להוליד עסקים.

 

כל אדם יכול לצעוד למשרדי מס הכנסה ומע"מ בלי שעבר ייעוץ עסקי, בלי שבנה תוכנית עסקית ולבקש להפוך להיות עוסק פטור או עוסק מורשה. אין אף פקיד בכניסה שמברר אם קיבל ייעוץ.

 

רוב האנשים חושבים שתפקידו של רואה החשבון לתת ייעוץ עסקי, ולא הדבר כן.

רואה חשבון נותן ייעוץ עד גבול מסוים, אולם ניהול העסק נמצא בידיים שלכם. רואה החשבון שלי למשל לא לימד אותי איך לעשות תוכנית עסקית או איך לעשות דוח תזרים מזומנים.

עם פתיחת עסק אחר שפתחתי שאלתי אותו על תוכנית עסקית והוא אמר לי שלא כדאי לי לעשות תוכנית עסקית כי תוכנית עסקית היא לעסקים גדולים המגלגלים מאות אלפי שקלים ועולה הרבה כסף לעשות אותה.

 

כשפניתי לאימון עסקי אמנם קיבלתי כלים לתמחור ומכירה עצמית, אבל עדיין לא למדתי הכנת תזרים מזומנים אשר בדיעבד הוא כלי מאוד חשוב בתכנון ההווה והעתיד של העסק, לא פחות מאשר תוכנית עסקית כי הוא מאפשר לך לדעת כמה כסף זמין לך בכל רגע נתון ומאפשר לעקוב אחרי מגמות בקרב לקוחותיך ותשלומיהם.

 

אומנם ישנם הרבה גופי יזמות עסקית, כמו מט"י וקרנות שונות וישנם גופים כמו יוזמה הנותנים ייעוץ כלכלי, ליווי עסקי, פיתוח עסקי ותוכנית עסקית לאוכלוסיות מיוחדות, אבל זאת כאשר יזמות בקנה מידה קטן היא במוקד עניינינו. חברות גדולות דורשות ייעוץ אסטרטגי.

 

חברות ייעוץ הנותנות ייעוץ ארגוני שהוא תחום החורג מגבולות מאמרנו, אולם הוא מורכב ומעניין ואפשר לומר בקצרה שפועלים בו ברי סמכא בעלי ניסיון רב שיכולים להציל את העסק מפני קריסה הגם שיש לתחום זה דימוי תרבותי גרוע.

 

תוכנית עסקית היא הכרחית לכל עסק ולא משנה מה גודלו. בין אם המטרה היא חדירה לשוק או העמקת החדירה תוכנית עסקית נבנית לפי תחום העסק, אדם שעיסוקו ייעוץ עיסקי ישאל אותך שאלות מפתח כמו למשך מי קהל היעד של העסק.

ייעוץ עסקי משמעו לשאול את עצמך מי מתחרה בך. יעוץ עסקי משמעו שאלות על שיווק, על מימוש רעיונותיך. תכנית עיסקית טובה תשאל אותך שאלות בתמחור, אם יש צורך במחקר ופיתוח.

ייעוץ עסקי חשוב כי תוכנית עסקית דורשת מחשבה ותכנון, וגם כי אם תפנו למשקיעים או לבנקים, הם יבקשו לראות תוכנית עיסקית. ייעוץ עסקי חלקי יכול לתת גם רואה החשבון, אולם בסופו של דבר אין יעוץ עיסקי ואין תוכנית עסקית בלי הידע וההבנה שלכם בתחום.

עליכם לשאול גם איזה ייעוץ עסקי ואיזו תוכנית עסקית מעניינת אתכם. האם תוכנית עסקית לגיוס משקיעים או תוכנית עסקית פנים ארגונית. אלו הם שתי תוכניות שונות בעלות דגשים שונים. זכרו כי תוכנית עסקית לא יכולה להיות ארוכה יותר מדי, כי עלולים להתעלם ממנה. תוכנית עסקית בעלת ניחושים והשערות מרובים עלולה להיתפס כבלתי אמינה.

תכנית עסקית טובה כוללת תקציר מנהלים, סקירת השירות או המוצר, סקירת השוק, ניתוח שוק, בדיקת המתחרים, ופרקי יישום ומימון. ייעוץ עסקי טוב?

 

כיצד תדעו שזכיתם לחוות יעוץ עסקי אמין ומבוסס? חברת ייעוץ עיסקי תדריך אתכם בכל אחד מהשלבים הללו. יעוץ עסקי מהשורה הראשונה נעשה על ידי ברי סמכא בעלי ניסיון רב. וכולל יועצים המתמחים במספר תחומים. ייעוץ עיסקי איננו פריבילגיה רק של המנהלים אלא כולל גם חלחול לכיוון העובדים. ייעוץ עסקי טוב בסופו של דבר נותן כלים להתמודדות עם המציאות העסקית של היום.

 

ייעוץ עסקי איננו עסק לחובבנים. פירושו ההבדל בין הצלחה וכישלון ולא מאוחר לבקשו עכשיו.

 

צור קשר עוד היום וקבל אשראי נוסף מהבנק - 054-4440045, בן אביעד.