חייג: 054-4440045

חורים ברשת
טוחן מדיה
מישמיש בת ים
Toppik
טיפולית סיעוד
ארגונית
לוקומושן locomotion
ממי דר קריאייטיב
דף הבית » שרותים » תזרים מזומנים » מהם צ'קים בטיחותיים?
 

מהם צ'קים בטיחותיים?

כל בעל עסק, בין אם המדובר בעסק קטן, בינוני או גדול, חייב לדעת כיצד לעבוד עם צ'קים בצורה בטיחותית, וזאת על מנת שאף גורם לא יזייף את הצ'קים של העסק או יגרום להפסד כלכלי לעסק בשל שימוש לא חוקי הקשור בצ'קים. לכן, על כל בעל עסק להכיר את התחום שנקרא צ'קים בטיחותיים וכן עליו לדעת מהם כללי ההתנהגות בכל הקשור לצ'קים. עוד על נושא חשוב זה בכתבה הבאה.

 

 

מדוע צריך צ'קים בטיחותיים?

כמעט כולנו משתמשים מדי פעם בצ'קים ואין כמעט אדם בעולם המערבי שלא ראה מימיו צ'ק. צ'קים הם בין אמצעי התשלום הפופולאריים ביותר בעולם, הן בתחום העסקים והן בקרב אנשים פרטיים. אז מדוע יש כל כך הרבה זיופי צ'קים? מכיוון שאנשים רבים לא נזהרים ולא שומרים על כללי הבטיחות. עבור אדם פרטי, הנזק הוא לרוב קטן (אם כי ניתן לגרום לנזקים כבדים גם לאנשים פרטיים), אך עבור חברה מסחרית, זיוף צ'קים יכול לגרום לנזק גדול, עד כדי פשיטת רגל. לכן, חשוב מאוד שכל עסק יעשה שימוש בצ'קים בטיחותיים, בין אם העסק מדפיס את הצ'קים בעצמו ובין אם הוא מזמין את הצ'קים מגורם חיצוני (בנק או חברה העוסקת בתחום הדפסת צ'קים). קשה יותר לזייף צ'ק או לבצע מעשה מרמה כאשר המדובר בצ'ק בטיחותי וחשוב לזכור זאת!

 

 

כללי התנהגות חשובים

יש מספר כללי התנהגות חשובים הרלוונטיים לכל עסק העובד עם צ'קים:

  1. אם אתם מזמינים צ'קים מחברה חיצונית, מומלץ לעבוד רק עם חברה מוכרת, בעלת ניסיון ומוניטין בתחום. חשוב מאוד לבחור את החברה המדפיסה את הצ'קים שלכם בקפידה, לקבל המלצות, לבצע סקר שוק מקיף, וכך תוכלו לגרום לכך שהתהליך של הזמנת צ'קים יהיה בטוח. יש לברר לעומק הן בכל הנוגע לעלות של ההדפסה והן לגבי אמצעי הבטיחות הנדרשים.
  2. אם אתם מדפיסים את הצ'קים של העסק שלכם בעצמכם, כדאי להדפיס רק באמצעות המדפסות המתקדמות ביותר בשוק, להשתמש רק בנייר בטיחותי ולהקפיד על איכות הצבע והסימונים בהדפסה. מומלץ להשקיע קצת יותר בתהליך ההדפסה וכך למנוע נזקים בעתיד.
  3. יש להשתמש רק בנייר מתאים שקשה (עד כדי בלתי אפשרי) לזייף אותו.
  4. יש לעשות שימוש בסוגים מגוונים של חותמות, צורות גרפיקה, לוגואים, צבעים, טקסטורות ועוד, וזאת על מנת להקשות כמה שיותר על זיוף הצ'קים. ניתן ואף רצוי להטמיע בצ'קים סימנים הייחודיים לעסק שלכם.
  5. הקפידו על יצירת צ'קים יצירתיים וייחודיים (אך עם זאת כאלה העומדים בדרישות הבסיסיות הנדרשות מצ'קים), וזאת על מנת להקשות על הזיוף.

 

כל הפעולות הללו ועוד יפחיתו מאוד את הסיכויים של גורמים זרים לזייף את הצ'קים של העסק שלכם, וכך תהפכו את הצ'קים לבטיחותיים יותר. כמובן שבמקביל חשוב גם לעבור אחר תדפיסי הבנק של החברה, וזאת על מנת לאתר בשלב כמה שיותר מוקדם צ'קים מזויפים. אין ספק שעל מנת למנוע שימוש בלתי הולם בצ'קים של העסק יש להשקיע משאבים, אך ההשקעה הזו תשתלם לכם בעתיד. חשוב להשקיע בעיצוב מודרני וקליט של הצ'קים ובמראה שלהם, אך לא פחות חשוב להשקיע בפן הבטיחותי וחשוב לזכור זאת! צ'ק לא בטיחותי יכול לגרום לעסק שלכם לנזקים חמורים ולכן עליכם לעשות כל שביכולתכם (ובמסגרת התקציב שלכם) על מנת למנוע מצבים כאלה.

 

 

 

 

נשמח לסייע גם לך באחד או יותר מהשרותים הנוספים שלנו, צור עמנו קשר ונראה איך נוכל לעזור.

 

גיוס אשראי בנקאי

כתיבת תוכנית עסקית

ניהול תזרים מזומנים

הלוואות בערבות מדינה

ייעוץ פתיחת עסק

הלוואות לעסקים

אימון עסקי

פיתוח עסקי

ייעוץ כלכלי

ליווי עסקי

ייעוץ אסטרטגי

הבראת חברות