חייג: 054-4440045

חורים ברשת
טוחן מדיה
מישמיש בת ים
Toppik
טיפולית סיעוד
ארגונית
לוקומושן locomotion
ממי דר קריאייטיב
דף הבית » שרותים » תזרים מזומנים » ריבית הפריים החודשית הממוצעות
 

ריבית הפריים החודשית הממוצעות

מהי ריבית פריים? מה צריך לדעת עליה וכיצד מחשבים אותה?

ייעוץ עסקי ישמש לכם מורה נבוכים בנושא לפני שאתם לוקחים הלוואה, או מתכננים לבצע פעולות פיננסיות אחרות שישפיעו על העסק שלכם.

ריבית פריים היא ריבית שאינה צמודה למדד. ריבית הפריים היא ריבית המתפרסמת על ידי בנק ישראל, בתוספת קבועה של 1.5%. לדוגמה: אם שיעור ריבית בנק ישראל הוא 4%, אזי שיעור ריבית הפריים הוא 5.5%. כיום ריבית זו מוגדרת בשיעור זהה בכל הבנקים בישראל.

הודעת הריבית של בנק ישראל (העלאה, הורדה או השארתה ללא שינוי) מתפרסמת בדרך כלל אחת לחודש בלבד, ביום שני האחרון של כל חודש קלנדרי. ממנה נגזר שינוי בריבית הפריים באותו שיעור. ריבית הפריים נכנסת לתוקף לאחר שני ימי עסקים בנקאיים.

הבנקים עושים שימוש בריבית הפריים לתמחור הלוואות, פיקדונות ועסקות אשראי. ריבית פריים נקבעת בהתחשב בכמה נתונים מוניטאריים- כלכליים, כגון: כמות הכסף במשק, ציפיות של משקיעים, פערי ריביות בין ישראל לגושי המדינות הגדולות (יורו, דולר), צריכה פרטית ועליית מדד המחירים לצרכן לאורך זמן.

ריבית משתנה זו מהווה בסיס לקביעת שיעורי הריבית בפיקדונות ובהלוואות, ולמעשה מהווה חלופה לשיטת: הצמדה למדד / מטבע + ריבית (בשיעור קבוע).

שימושה הנפוץ של ריבית הפריים נובע גם מכך שהיא עומדת ביחס ישר עם הריבית של נותן האשראי.
אם אתם מתכננים לקחת הלוואה, תוכלו להיעזר בשירותי ייעוץ עסקי כדי להחליט אם משתלם וכדאי לכם לקחת הלוואה צמודה לפריים.
ריבית פריים ממוצעת היא ממוצע חודשי משוקלל לפי מספר הימים בהם הריבית הייתה בתוקף. נתון זה שימושי לחישוב הריבית החודשית שנושאים מוצרים בנקאיים צמודים לפריים, כגון הלוואות או פיקדונות.

לדוגמה: בחודש פברואר 2009 הייתה ריבית הפריים 2.5% בין ה-1-25 בחודש (25 ימים), ו-2.25% מה-26 לחודש ואילך (3 ימים), לכן ריבית הפריים החודשית הממוצעת היא הממוצע המשוקלל: (2.5*25 + 2.25*3)/28 = 2.47%

 

 
לריבית הפריים הממוצעת מאתר בנק ישראל, לחצו כאן

 

למחשבון ריבית פריים

 

למחשבון משכנתא בריבית פריים

  

 

 

נשמח לסייע גם לך באחד או יותר מהשרותים הנוספים שלנו, צור עמנו קשר ונראה איך נוכל לעזור.

 

גיוס אשראי בנקאי

כתיבת תוכנית עסקית

ניהול תזרים מזומנים

הלוואות בערבות מדינה

ייעוץ פתיחת עסק

הלוואות לעסקים

אימון עסקי

פיתוח עסקי

ייעוץ כלכלי

ליווי עסקי

ייעוץ אסטרטגי

הבראת חברות