חייג: 054-4440045

חורים ברשת
טוחן מדיה
מישמיש בת ים
Toppik
טיפולית סיעוד
ארגונית
לוקומושן locomotion
ממי דר קריאייטיב
דף הבית » שרותים » אימון עסקי » שיפור תהליכי ניהול באמצעות NLP
 

שיפור תהליכי ניהול באמצעות NLP

שיטת ה- NLP היא אחת המוכרות ביותר בתחום ההעצמה האישית. היא אמנם מזוהה בעיקר עם שינויים בחיים האישיים, וביכולתה לחולל תמורות משמעותיות בכל הנוגע לאינטראקציות בינאישיות, אולם היא מתאימה מאוד גם למנהלים, ובפרט מאפשרת שיפור תהליכי ניהול באפקטיביות רבה.


מה זה NLP?


הביטוי NLP הוא ראשי תיבות של שלושת המושגים שמהווים את הנדבכים המרכזיים של השיטה: ראשית Neuro, לאחר מכן Linguistic ולבסוף Programming - כלומר האופן שבו רשתות עצביות (Neuro) גורמות לנו לקלוט גירויים (שמאוחר יותר מתורגמים במוח לחוויות ורגשות), האופן שבו השפה (Linguistic) מביאה לידי ביטוי את האופן שבו עיבדנו את הגירויים הנ"ל, והתבניות לפיהן אנחנו פועלים וכיצד ניתן לשנותן (Programming) כדי להימנע מהרגלים מזיקים וליהנות מדרכי פעולה חדשות ומיטיבות.
שיטת NLP פותחה בארה"ב, בשנות השבעים של המאה ה-20, וכוללת מגוון טכניקות לתקשורת ישירה ואותנטית עם תת המודע במטרה ליצור את השינוי הנ"ל, ולהבטיח כי הוא יהיה קבוע.


איך ה-NLP תורמת לפיתוח מנהלים?


כל אדם ואדם יצא נשכר מאוד מקורס או סדנת NLP, שכן לכולנו דפוסי התנהגות קלוקלים שמגבילים אותנו ומונעים מאיתנו לממש את מלוא הפוטנציאל - בין אם אנחנו מודעים להם ובין אם לאו.
עבור מנהלים, NLP יכולה ממש לחולל פלאים, שכן היא מאפשרת לכל מנהל להפיק מעצמו את המרב ולדלג בקלילות מעל למוקשים, משוכות, מהמורות וכל דבר אחר שעלול למנוע ממנו תפקוד אופטימלי.
בפרט יוצרת שיטת NLP מיומנויות תקשורת בינאישית טובות יותר ועל כן גם יכולות ניהול משא ומתן משופרות בהרבה. בנוסף מקנה השיטה דרכים אפקטיביות יותר להשפיע על הסביבה ובין השאר להניע את העובדים לפעולה בצורה הכי טובה שיש, וישנן עוד איכויות שניתן לזכות בהן באמצעות NLP - למשל ניהול זמן מושכל במיוחד.
יתרון חשוב נוסף של NLP למנהלים הוא החיבור שלהם למקורות העוצמה שלהם והטמעת התובנה כי אין דבר שנבצר מהם אם רק יהיו מודעים וממוקדים.


דוגמה לתהליך NLP לשיפור ניהול הזמן


על מנת להבין טוב יותר מהו תהליך NLP וכיצד הוא משפר תהליכי ניהול ניתן להתבונן בדוגמה ספציפית - שימוש בכלי ה-NLP כדי להבטיח ניהול זמן מיטבי.
קחו לדוגמה מנהל שמצד אחד מול עיניו תלוי לוח שעם ועליו אינספור מטלות לביצוע, על הצג של הסלולרי שלו מצטברות שיחות רבות שלא נענו ובנוסף אחת לשבוע הוא מגיע לשיחה עם הבוס שלו שמטיל עליו משימות נוספות. מצד שני אותו מנהל מבלה לא מעט זמן בגלישה באינטרנט ובמשחק שח וירטואלי ורק כשהדדליין של מטלה כזו או אחרת מתקרב הוא מתחיל לבצע אותה - ואז ישנו לחץ רב וכן עבודה בשעות הלילה ובעיקר חוסר הנאה וסיפוק מהעבודה.
באמצעות דמיון מודרך - שמצמצם את רשימת המטלות לאחת בכל רגע נתון, מספק מענה לעוד שיחה שלא נענתה ועוד אחת עד שהרשימה מתרוקנת, מייצר שבחים מהבוס על ביצוע מוצלח של המשימות והופך את השחמט לפחות אטרקטיבי - ניתן לשנות בצורה אפקטיבית את ההרגלים הקלוקלים ולהבטיח תפקוד אופטימלי.