חייג: 054-4440045

חורים ברשת
טוחן מדיה
מישמיש בת ים
Toppik
טיפולית סיעוד
ארגונית
לוקומושן locomotion
ממי דר קריאייטיב
דף הבית » טיפים ומאמרים » נדל"ן 2.0, לפי היזם אמיר יקותיאל
 

נדל"ן 2.0, לפי היזם אמיר יקותיאל

תכירו את שוק הנדל"ן החדש * לא עוד מצאי מוגבל של משרדים דירות ושטחי מסחר אלא עיצוב אדריכלי וגודל שונה לכל שטח ושטח * הכל תודות לאינטרקציה בין הרוכש לקבלן, כמו למשל בדוגמא של היזם אמיר יקותיאל במרכז המסחר והעסקים החדש בהוד השרון.

העולם העיצובי שמלווה את שוק הנדל"ן הוא כבר מזמן עובדה קיימת והביטוי: 'אם אתה לא שם אתה לא קיים' מגדיר באופן מדויק את תוצאות ההתפתחות אותה עברנו וחווינו בעשרים השנה האחרונות. ההתפתחות הזו מבוטאת במהפכת האינטרקציה בשוק רוכשי הדירות, ובעיקר בקשר בין היזמים לרוכשים. כיום אנו עדים למעקב שוטף מצד הרוכשים אחרי התקדמות הדירה, לשליחת הודעות מעודכנות מצד הקבלנים, ובעיקר לדינמיקה בן שני הצדדים שיוצרת תכנים ומשפיעה מהותית על אופי הדירה. יש כמובן עוד צד במולש, החברה המבצעת, אלא שבמשולש הזה: רוכשי דירה, החברה הקבלנית והחברה המבצעת- אנו מזהים בשנים האחרונות, צמצום מרחקים דרמטי עד כדי הרמוניה כמעט מוחלטת שלהצלחתה יש קשר ישיר להתפתחות שוק הנדל"ן.

 

תגידו שלום למאה ה-20

המבוגרים שבינינו זוכרים איך נהגו לרכוש פעם דירה או משרד. מדובר היה במלאכה סיזיפית ובעיקר בהגשמת חלומו של...היזם. הרצונות של קהל הקונים נדחקו לשוליים וכל הדירות נראו בדיוק אותו הדבר. אפשר להמשיל את הסיפור לבנייני הרכבות שמקורם בארצות הרפובליקה הסובייטית לשעבר ושעברו הגירה לישראל. שיטוט במספר יישובים בפריפריה יראה לנו שבתי הרכבת האלו עדיין לא נעלמו לצערינו מתפאורת שוק הנדל"ן, אלא שבשנים האחרונות נוסף אלמנט חדש ששינה לגמרי את כללי המשחק: עיצוב לפי דרישה. הקבלנים ויזמי הנדל"ן הבינו שכדי ליצור את אותו משתנה איקס מפורסם שיעזור לנו בשלב הרכישה הם צריכים לדבר עם הצרכן בשפה שלו, לא עוד תכנון בכיוון אחד, אלא שותפות אמיתית מהשלבים הראשוניים של רכישת הנכס.
ממש כשם שבדור הראשון של האינטרנט, התקשורת הייתה מוגבלת והייתה בעיקר בכיוון אחד- מצד בעלי האתרים- אלינו המשתמשים, או בהשאלה לשוק הנדל"ן- מהיזמים אל רוכשי הדירות, הרי בדור החדש, שוב בדומה לרשת האינטרנט, מדובר כאן על שיתוף פעולה מצד כל הצדדים ומעורבות הרבה יותר גדולה בתהליך עיצוב המוצר, אם זה המשרד, הדירה או השטח המסחרי. במילים אחרות, מאחורי התהליך החדש עומדת שותפות ואחריות הדדית בין הרוכש והיזם בתהליך הבנייה.

 

איך זה עובד באמת

צריך להבין, לא מדובר כאן על שיתוף פעולה בחומרים המרכיבים את הבניין או באלמנטים נוספים הקשורים לתכנון הכללי של הבניין למרות שגם זה עוד יגיע) אלא בעיקר בעיצוב המשרד. קחו לדוגמא את פרויקט המסחר והעסקים שבונה אמיר יקותיאל בהוד השרון, המשרדים שם נתפרים לטובת הלקוחות, יש גדלים שונים וגם את המשרדים עצמם אפשר לעצב כבר בשלב הבנייה. מדובר ביתרון עצום עבור הלקוחות שיכולים להחליט בעצמם איך בדיוק ייראה המשרד שלהם, מה יהיה גודלו והחשוב מכל תהיה להם אינטרקציה מושלמת עם היזם, במקרה הזה, אמיר יקותיאל.