חייג: 054-4440045

חורים ברשת
טוחן מדיה
מישמיש בת ים
Toppik
טיפולית סיעוד
ארגונית
לוקומושן locomotion
ממי דר קריאייטיב
דף הבית » טיפים ומאמרים » השקעות על ידי אנליסטים
 

השקעות על ידי אנליסטים

עולמם של אנליסטים פיננסיים יכול להיות אכזרי. מדי יום ביומו, על בסיס החלטות וניתוחים שלהם, משקיעים רבים שמים את כספם על קרן הצבי. גורלות נחרצים. ידם של האנליסטים כמעט בכל: הם מנתחים לעומק ולדיוק מרשים השקעות בתחומים שונים ומגוונים.

הם מוצבים על המשמר בעמדות מפתח בבנקים, קרנות גידור, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות, קרנות הון-סיכון. תפקידם, בדומה לנץ, הוא לעקוב ולנתח. החלטה אחת - אולי בלתי מושכלת או בהיסח דעת - משפיעה על חייהם של אלפי, אם לא מיליוני, משקיעים במשק.

למעשה, רבים וטובים לוקחים החלטות קריטיות בתיק ההשקעות שלהם אך ורק על סמך דירוגיהם המושכלים של האנליסטים, בשוק. המשקיעים הללו אינם מנתחים בעצמם את הדוחות הרלבנטיים עליהם הושתתו הדירוגים – הם שמים מבטחם בידי האנליסטים.

קווין הו, סטודנט מאוניברסיטת קולומביה, כתב את המאמר המרתק "אנליסטים – אורקלים?" שביקש לחקור את יעילותם של האנליסטים: האם השקעות אך ורק על בסיס דירוג האנליסטים, ללא נימוק לדירוג וללא הבנה חותכת של החומר, מסוגלת להניב רווח?

לשם כך נטל הו שש מניות אשר קיבלו המלצות חמות מאנליסטים בשוק ובדק את יעילות ההשקעה לטווח קצר (שבועיים) וכן לטווח ארוך. מתוך 6 המניות שנבדקו, הצליחו האנליסטים להציג תשואה חיובית בארבע מניות. עם זאת, המלצות אלו טרם הניבו רווחים ממשיים בשבועיים הראשונים להשקעה. הו הגיע למסקנה כי אמנם המלצות האנליסטים יעילות, אך רק בטווח השקעה ארוך של למעלה משבעה חודשים.

תפקיד האנליסט אינו עניין של מה בכך. כפי שכתבה בעבר הקופירייטרית המחוננת טרייסי דרייק, תפקיד האנליסט דורש לא רק יכולות אנליטיות אלא יכולת מגוונת במספר תחומים הכוללת גם יכולת כתיבה ונימוק, הבנה מעמיקה בחשבונאות בסיסית וגם הבנה בתקשורת המונים.
מעבר לזה, דרייק שכחה תכונה אחת שאינה טריוויאלית: אחריות. על כתפיו של האנליסט נחה אחריות בכובד משקולת. כל החלטה שלו נבחנת בזכוכית מגדלת. כל החלטה יכולה לחרוץ גורלות. כל אלו הופכים את משרת האנליסט למשתלמת ומרגשת, אבל בכלל לא פשוטה או קלה.

 

 

עלינו

במהלך השנים סייענו לעשרות חברות גדולות וקטנות בענפי המשק השונים.

ניתן להכנס לכל אחד מהקישורים הבאים לקרוא עוד על השירות. צירפנו בכל אחד מהשרותים גם מאמרים, טיפים וכלים באותו הנושא לשימושך.

   

 

צור קשר עוד היום וקבל אשראי נוסף מהבנק - 054-4440045, בן אביעד.

  

נשמח לסייע גם לך באחד או יותר מהשרותים הנוספים שלנו, צור עמנו קשר ונראה איך נוכל לעזור.

 

גיוס אשראי בנקאי

כתיבת תוכנית עסקית

ניהול תזרים מזומנים

הלוואות בערבות מדינה

ייעוץ פתיחת עסק

הלוואות לעסקים

ליווי עסקי

ייעוץ אסטרטגי

הבראת חברות