חייג: 054-4440045

חורים ברשת
טוחן מדיה
מישמיש בת ים
Toppik
טיפולית סיעוד
ארגונית
לוקומושן locomotion
ממי דר קריאייטיב
דף הבית » טיפים ומאמרים » חשיבות מעמדו האישי של מוכר דירה
 

חשיבות מעמדו האישי של מוכר דירה

מאת: עו"ד אילנה אייזן אוטיקר

שלח דואר לכותב המאמר

כאשר עומדים בפני קניית דירה, שכולה או חלקה רשומה על שם אדם יחיד (להבדיל מזוג נשוי), יש חשיבות לשאלת הסטטוס של בעל הדירה: האם מדובר באדם שהוא רווק, נשוי או גרוש. מומלץ, כי עורכי הדין שמייצגים את הקונה, יבדקו מהו מצבו האישי של המוכר. החשיבות של הסטטוס באה לידי ביטוי בעיקר בהקשר של לקיחת משכנתא.

אם מוכר הדירה רשום בתעודת הזהות כרווק או גרוש, הדבר לא יהווה בעיה מבחינת הבנק. אולם, אם המוכר פרוד, למשל, (עדיין נחשב ברבנות כנשוי, שכן טרם ניתן גט גם אם כבר שנים לא גר עם בת הזוג) הבנק יבקש לראות אישור ויתור על הזכויות בנכס מטעם בן הזוג השני. יש צורך לקבל את הסכמת בן/בת הזוג של המוכר/ת, זאת גם אם לבן הזוג אין כל זכויות בדירה. לדוגמה, כאשר מדובר בדירת ירושה, שירש אחד מבני הזוג, אך בני הזוג לא התגוררו בה מעולם, ולכן לבן הזוג אין כל זכויות בה.

הדרישה הנ"ל איננה תולדה של החוק. הבנקים למשכנתאות הם אלו שמחייבים הסכמה של שני בני הזוג, כאשר רוכש הדירה מעוניין לקבל הלוואה למימון הדירה.

לא תמיד ניתן ו/או קל לקבל (ואף לבקש) את הסכמת בן/בת הזוג של המוכר. שכן, לעיתים הזוג פרוד שנים רבות - אך לא גרוש; לעיתים הזוג אינו ביחסים טובים ו/או הוא נמצא בהליכי גירושין - ובן הזוג שהדירה לא רשומה על שמו, על אף שאין לו בה כל זכות שהיא - לא ייתן, מסיבות שונות, את החתימה המיוחלת.

על כן, כל מי שניצב בפני רכישת דירה , או כל עורך דין שמייצג רוכש דירה- כדאי ורצוי כי יבדוק נתונים אלו לפני חתימת ההסכם, כדי שלא תהינה הפתעות בעתיד, ועל אחת כמה וכמה שלא תהינה הפתעות בעת לקיחת ההלוואה מבנק למשכנתאות לצורך רכישת הדירה.

יש לציין, כי אם לבן הזוג יש זכויות כלשהן בדירה מכח הסכם, דין או מכח מקור אחר - כמובן, שחובה לקבל את הסכמת בן הזוג למכירת הדירה בכל מקרה, ולא רק כדי לקחת הלוואה לצורך רכישת הדירה.

 

 

עלינו

במהלך השנים סייענו לעשרות חברות גדולות וקטנות בענפי המשק השונים.

ניתן להכנס לכל אחד מהקישורים הבאים לקרוא עוד על השירות. צירפנו בכל אחד מהשרותים גם מאמרים, טיפים וכלים באותו הנושא לשימושך.

   

 

צור קשר עוד היום וקבל אשראי נוסף מהבנק - 054-4440045, בן אביעד.

  

נשמח לסייע גם לך באחד או יותר מהשרותים הנוספים שלנו, צור עמנו קשר ונראה איך נוכל לעזור.

 

גיוס אשראי בנקאי

כתיבת תוכנית עסקית

ניהול תזרים מזומנים

הלוואות בערבות מדינה

ייעוץ פתיחת עסק

הלוואות לעסקים

ליווי עסקי

ייעוץ אסטרטגי

הבראת חברות